KONST / Litografier / Färglitografi 15232022
*
nr 1523 2022
Elis Ryberg
(1919-1985), Sverige
Signerad, numrerad HC: Utsikt från Södermalm. Färglitografi, bildmått: 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 54x60 cm
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 20:57:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 20:32:27
1
Vinnande bud
- Tema
20 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 20 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Läs mer om Elis Ryberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49
*
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Elis Ryberg
nr 1523 2022
Elis Ryberg
(1919-1985), Sverige
Signerad, numrerad HC: Utsikt från Södermalm. Färglitografi, bildmått: 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 54x60 cm
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 20:32:27 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 feb
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 20 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk mÃ¥lare och grafikerLäs mer om Elis Ryberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49